Електронна комерція
02.04.2018

Що потрібно знати про тренди в електронній комерції на 2018 рік?

Індустрія електронної комерції продовжує залишатися найбільш інтенсивно розвиваються сегментом у сфері торгівлі через використання сучасних інформаційних технологій. Саме тому аналітики RTB House вирішили дати прогноз розвитку цифрового маркетингу в онлайн-ритейлі на 2018 рік.

Маркетологи можуть бути спокійні – онлайн-торгівля продовжить свій впевнене зростання. Вже використовуються в повсякденній практиці торішні тренди: онлайн-чати, мобільні програми та методи машинного навчання при показі реклами. В цьому році нас чекає ще більш близьке наближення до «святая святих» електронної комерції – до поведінки користувача. Тепер з допомогою віртуальної реальності (VR) і доповненої реальності (AR), вже підтвердили свою ефективність у застосуванні. 

Ера цифрової трансформації в офлайн-ритейлі

За даними опитування Retail Dive Consumer Survey, покупці традиційних магазинів, як і раніше, складають більшість споживчої аудиторії: 62% респондентів показали, що вони воліють офлайн-шопінг електронним магазинам.

Варто підкреслити, що традиційний шопінг теж зазнав змін: роздрібні магазини все частіше використовують цифровий маркетинг, пропонуючи своїм клієнтам пов'язані між собою послуги та персоналізацію. Гігант електронної комерції Amazon купив цілу мережу продуктових магазинів і відкрив шоуруми по всьому світу. Однак це не означає радикальні перетворення в ритейлі.

Навпаки, нові магазини подібного типу використовують ті ж методи персоналізації і збору даних, а також технології машинного навчання, з якими добре знайомі маркетологи електронної комерції. Споживачі сьогодні мають більш глибоким досвідом у процесі здійснення покупок, тому для їх залучення недостатньо звичайних розпродажів і знижок. Власники офлайн-магазинів повинні впроваджувати цифрові технології у свою інфраструктуру, додавати нові функції, змінювати формати магазину, грунтуючись на зручність клієнта. Для успішного конкурування з брендами електронної комерції, роздрібні магазини повинні будуть прагнути до об'єднання своїх офлайн-просторів з власної цифрової інфраструктурою.

Майже половина всіх покупців оцінить доступність товарів з результатів свого онлайн-пошуку в офлайн-магазині, щоб зробити його відвідування більш ефективним і точним. Але без відповідного цифрового маркетингу і клієнтської підтримки магазини формату шоурума замість доходів можуть принести власникам фінансові втрати. Потрібно пам'ятати, що персоналізовані повідомлення та рекомендації щодо товарів мають вирішальне значення в процесі онлайн-шопінгу, а релевантні пропозиції найбільш перспективним клієнтам надають тільки ретаргетинговые кампанії.

В минулому році Штучний Інтелект (ШІ) увірвався в світ цифрових послуг, а застосування процесів самонавчання комп'ютерних алгоритмів призвели до вражаючих результатів. Завдяки цим технологіям, майбутнє належить брендам, які можуть ефективно їх використовувати, відповідаючи очікуванням клієнтів. Історія користувальницького пошуку і його потреби – самі унікальні цінності, і ключ до серця споживача - бути з ним на зв'язку на будь-якій платформі і в будь-якому просторі, використовуючи персоналізовані рішення на базі технологій ІІ.

Або залишаєтеся в стороні, або переключаєтеся на омниканальность

Згідно з даними Google, 85% онлайн-покупців починають покупку на одному пристрої і закінчують на іншому. Ми використовуємо смартфони, планшети та десктопи, а в найближчому майбутньому, можливо, до них додадуться й екрани наших телевізорів, і гарнітури VR. Споживачі використовують ці гаджети для пошуку продуктів і послуг, порівняння цін і перевірки відгуків.

Перегляд інформації є частиною процесу покупки, і це може статися на будь-якому цифровому носії. Маркетологи брендів знають, що компанії повинні бути присутніми на всіх цих каналах, але розподіл бюджету на кожен пристрій може стати серйозним викликом.

Оскільки присутність споживача більше не є лінійним, бренди повинні думати про загальний інтерфейс поведінці і омниканальных інвестиціях. 

Наприклад, показ реклами в соцмережах може підвищити видимість, у той час як регулярні кампанії RTB перетворюють цю видимість в дію. У роздрібних магазинах технологія застосування передавачів/маячків в поєднанні з персоналізованим контентом і інтегрованими кампаніями ретаргетинга може перевести клієнтів з десктопа на смартфон, а далі – до остаточної купівлі в офлайн-магазині. Оскільки бренди перебувають на зв'язку з клієнтом в середньому по дев'яти каналах, багатоканальний зараз більш важливим, ніж коли-небудь раніше.

Щоб посилити цю стратегію, бренди повинні бути інформовані про повному потенціалі кожного каналу, контролюючи кожну категорію пристроїв. Відстеження ефективності реклами з точки зору конверсій, кліків або інших показників допоможе вирішити, як розподілити бюджет на майбутні активності.

AI, VR, AR, скорочено – Oh My!

Juniper Research прогнозує, що в 2021 році на «цифрових асистентів» буде витрачено понад 12 мільярдів доларів рекламних бюджетів у всьому світі. Це не дивно, враховуючи, що майже 40% представників покоління миллениалов щодня використовують Siri, Amazon Alexa або Google Assistant. Вони також хочуть мати відео-чат, або використовувати чат-бот, перш ніж зробити покупку. Такий «помічник» показує зміни в поведінці онлайн-покупця, і дозволяє маркетологам шукати нові способи наближення до своєї цільової аудиторії. 

Роль Штучного Інтелекту вже виразно видно у всіх галузях, але насправді ще багато що треба покращити в цій області. Маркетингові рішення, засновані на Big Data, на застосуванні методу глибокого навчання (найбільш перспективна галузь ШІ), тепер можуть точніше визначити потенціал кошика користувача. Проте нові технології, такі як віртуальна реальність і доповнена реальність, пропонують нові можливості в тому, як стати частиною повсякденного життя людей.

Цей процес не обмежується лише спостереженням за клієнтом, наприклад, існує програма компанії IKEA, яка дозволяє інструменту доповненої реальності розміщувати цифрову меблі в кімнаті. Ідея проста, як і її застосування. Складні технології, проникаючи в побут людей, можуть наблизити бренд до клієнтів і перетворити їх в його адвокатів.

Широкі перспективи зростання

У світі цифрового маркетингу ми спостерігаємо швидкі зміни і поява нових технологій, що виходять за межі цифрового екрану. Оскільки індустрія електронної комерції все більш тісно переплітається з роздрібною торгівлею, ми очікуємо побачити в самий найближчий час переважання крос-платформних зв'язків з використанням самих передових цифрових технологій

 
 
Електронна комерція | Новини | Статті | Доска объявлений Украины — сайт продаж Купить.укр