Залучення покупців
04.03.2018

Дослідження: як інтернет-магазину залучити покупців різного віку

Нові технології стрімко змінюють споживацьку поведінку користувачів. Ми розповімо про головні тренди в їх поведінці онлайн і про те, що робити інтернет-магазинах для ефективного залучення покупців

Google дослідження показало, що українці виходять онлайн щодня: для того, щоб знайти інформацію, поспілкуватися, розважитися або зробити покупки. Експерти зробили кілька висновків, які потрібно враховувати при розробці стратегії просування інтернет-магазинів.

1. Українські інтернет-користувачі старше ніж здається

Раніше типовим «завсідниками» Мережі вважалися молоді люди, які добре знаються на новітніх технологіях і гаджетах. Зараз цей портрет вже неактуальний. Інтернет використовують різні вікові групи. Причому, явного дисбалансу немає. Старше покоління цікавиться технологіями, займається самореалізацією, спілкується і отримує враження в інтернеті.

73% українців старше 55 років виходять онлайн щодня. Найбільш активні серед цієї вікової категорії в мережі жінки 50-55 років: це одна п'ята населення України. Це аудиторія, у якої є гроші, багатий життєвий досвід, певні очікування від життя і енергія дізнаватися нове.

Що вони роблять в інтернеті?

Шукають корисний контент: інформацію про повсякденні інтереси (наприклад, кулінарії, здоров'я, здоровий спосіб життя, лікування). 70% жінок за 50 використовують соціальні мережі. Дивляться відеоролики. YouTube — одна з найпопулярніших видеоплощадок у цій аудиторії. На відеохостингу жінки шукають нові ідеї, відповіді на питання, набираються натхнення і вражень. Найбільш затребувані категорії — дім і сад, хобі, люди, суспільство, кулінарія та рецепти. Також вони дуже люблять вивчати надихаючі історії від людей свого віку. Спілкуються на різних порталах, переписуються з друзями. Роблять покупки в інтернет-магазинах. Статистика показує, що трохи більше 50% користувачів старшого покоління роблять покупки в інтернеті кілька разів в рік, а 32% з них — кілька разів на місяць.

Саме жінки 50-55 років вважаються найбільш відкритою до онлайн-шопінгу аудиторією 

2. Молоде покоління бере участь у створенні онлайн-контенту та розповсюдження інформації

Користувачі від 16 до 24 років вже не хочуть пасивно поглинати контент, який знаходять в Мережі — вони створюють його самі. Це стосується як новин, так і реклами, власних блогів. Якщо ви хочете, щоб молода аудиторія стала більш лояльною, дайте їй інструмент для створення контенту. Це можуть бути відгуки (і зокрема видеоотзывы), інтерактивні ігри, конкурси та інші засоби взаємодії, які можуть розповсюджуватися по Мережі вірусно.

3. Смартфон — перший пристрій, що користувач бере в руки для виходу в інтернет

З мобільних пристроїв в Мережу виходить 61% українських користувачів. Так як смартфон можна тримати в руці і використовувати постійно, змінюються звички. Користувачі хочуть отримувати відповіді на питання миттєво, тут і зараз. А тому реакція продавця повинна бути максимально оперативної. Користувачі хочуть з комфортом використовувати мобільні пристрої для усіх звичних дій онлайн — пошуку, перегляду відео, онлайн-покупок, які все частіше відбуваються спонтанно. Незважаючи на те, що смартфони стають все більш популярними, комп'ютери і планшети раніше релевантні для вирішення багатьох завдань.

4. Користувачі вибирають онлайн-відео

Межі традиційного і цифрового телебачення та онлайн-відео розмиваються. Сучасні телевізори оснащені виходом в інтернет, онлайн можна легко знайти улюблений телевізійний контент. ТБ програє інтернет-платформ в плані досвіду: тепер глядачі самі вирішують, що, коли і на якому пристрої дивитися. При побудові видеостратегии для просування потрібно враховувати цю розмитість кордонів, яка буде тільки посилюватися.

5. Користувачам важлива конфіденційність даних

Новини о громких кибермошенничествах привели к тому, что конфиденциальность персональных данных остается волнующей темой для 81% украинских пользователей. Залог доверительных отношений с пользователями — максимально прозрачные инструменты. Только они дают ощущение безопасности и сохранности персональной информации. Также эксперты советуют максимально персонализировать коммуникацию с пользователями. Когда покупатель понимает, что вы обращаетесь именно к нему, а не к какому-то абстрактному клиенту, доверие растёт.

Як залучити покупців старшого покоління?

Пам'ятайте: 50 років для багатьох з них — не вік наступаючої старості, а час другої молодості. І цей час вони хочуть провести з користю. А тому забудьте про стереотипи. Використовуйте таргетинги за інтересами і віковими групами, щоб бути релевантними для своїх покупців. Представники старшого віку, як правило, підходять до використання інтернету практично.

Звідси висновок:

Як залучити молодих покупців?

 
 
Залучення покупців | Новини | Статті | Доска объявлений Украины — сайт продаж Купить.укр